قصه‌ی پسته

22 شهریور، 1400

پسته‌ تازه‌‌ با ماندگاری پستاکو

پسته‌ی تازه‌ی پستاکو را می‌توان به مدت طولانی‌تری نگهداری نمود. این محصول با بسته‌بندی خاص و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده‌ای است. پستاکو در حال حاضر تنها برند تخصصی پسته است که محصول پسته‌ی تازه‌ی با ماندگاری را با کیفیت بالا ارائه می‌کند. این محصول در صورت باز نشدن دو هفته در یخچال قابل نگهداری است.
11 شهریور، 1400

اثر خشکسالی بر پسته

یکی از مشکلات بزرگ باغداران پسته کمبود آب و خشکسالی است. میزان ذخیره‌ی آب منطقه‌ی کرمان در سال‌های اخیر افت فراوانی کرده و لایه‌های خالی زیرزمینی روی هم انباشته شده‌اند و دیگر زمین نمی‌تواند حتی در صورت بارندگی مناسب، آب چندانی در خود ذخیره کند. بنابراین کشاورزان هر سال با سهم آبی که به‌تدریج کاهش می‌یابد دست و پنجه نرم می‌کنند.
12 اردیبهشت، 1400

واحد تحقیق و توسعه‌‌ در پستاکو

واحد تحقیق و توسعه‌ی پستاکو (R&D) به منظور انجام آزمایش‌ها و پژوهش‌ بر روی محصولات فعلی پستاکو و  محصولات آینده‌ای که مبتنی بر دانش علمی هستند و همچنین یافتن راهکارهای علمی برای بهبود فرآیندها شکل گرفت. واحد تحقیق و توسعه در مورد کیفیت، طعم مناسب و استاندارد محصولات نیز تحقیقات و آزمایشاتی انجام می‌دهد. از دیگر اهداف بلند مدت این واحد تولید دانش در حوزه‌ی پسته است که قصد دارد آن را در پستاکو نهادینه کند تا آموزش و یادگیری سازمانی نیز ایجاد شود.
24 فروردین، 1400

آفلاتوکسین پسته چیست؟

آفلاتوکسین یک سم قارچی طبیعی است که ذرت، بادام زمینی، پسته و... را آلوده می‌کند. آفلاتوکسین‌ها انسان را از طریق مواد غذایی آلوده می‌کنند و می‌توانند سرطان‌زا باشند. بیش از ۲۰ گونه آفلاتوکسین وجود دارد اما چهار گونه‌ی اصلی آن شامل G1، B2، B1 و G2 هستند.
24 فروردین، 1400

سرمازدگی بهاره‌ی باغ‌های پسته

امسال نیز در فروردین ۱۴۰۰، سرمازدگی به محصولات پسته در سیرجان، رفسنجان، انار و یزدان آباد زرند خسارت زد. در مروست و حاجی آباد نیز که از باغ‌های پستاکو هستند، شماری از درختان دچار سرمازدگی شدند.
27 بهمن، 1399

پسته و رنگ سبز منحصر به فرد

اگر به خاطر رنگ ویژه‌اش نبود، آجیل پسته ممکن بود خارج از سرزمین‌های مبدأ، عملا ناشناخته باقی بماند. پسته طعم دلپذیری دارد.
26 بهمن، 1399

جدال ایران و آمریکا در تجارت پسته

در درگیری‌های بین‌المللی، همیشه زیان‌های بسیاری وجود دارند و یکی از موارد آسیب دیده در درگیری بین ایران و آمریکا، بازار پسته است.
23 بهمن، 1399

پرورش درخت پسته

یازده گونه از درخت پسته وجود دارد و فقط گونه‌ی Pistacia vera به طور تجاری در مناطقی که آب و هوای خشک دارند کشت و برداشت می‌شود.
21 بهمن، 1399

برداشت پسته: چه زمان و چگونه؟

پسته هم خانواده با گیاهانی مانند انبه سماق و حتی بلوط سمی! اگر راجع به چگونگی برداشت پسته کنجکاو هستید،با ما همراه باشید.
19 بهمن، 1399

چهار دلیل برای قیمت بالای پسته

پسته جزو ۱۰ آجیل گران قیمت دنیا است. در این مقاله به خلاصه به چهار دلیل عمده بالا بودن قیمت پسته اشاره می‌کنیم.

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

یا

می خواهید یک حساب کاربری ایجاد کنید ؟