لاسی پسته

نویسنده:نورا افشین
تاریخ:28ام فروردین 1401
دسته بندی:کارگاه مزه,

 

 

لاسی چیست؟

لاسی (Lassi) نوشیدنی سنتی بر پایه‌ی ماست است که از شبه‌قاره‌ی هند سرچشمه می‌گیرد. لاسی ترکیبی از ماست، آب، ادویه و گاهی میوه‌جات است. نوع شور لاسی شبیه دوغ است. انواع مختلفی از لاسی در هند وجود دارد که شامل لاسی شور، شیرین و… است. برای مثال لاسی‌های شیرین و لاسی انبه به میلک‌شیک شباهت دارند.

 

لاسی پسته

هیچ چیز به اندازه‌ي یک لیوان خنک و تازه‌ی لاسی در گرما نمی‌چسبد. لاسی پسته یک رسپی مربوط به شمال هند است که در فصل گرما به شما انرژی می‌بخشد. این رسپی دل‌پذیر در میان پنجابی‌ها محبوب است و آن‌ها به این رسپی میوه‌ی خشک می‌افزایند. پسته افزودنی با‌‌ارزشی است که می‌تواند به این نوشیدنی آرامش‌بخش اضافه شود. لاسی که از ماست تهیه می‌شود، برای گوارش مفید است و باعث می‌شود از مشکلات گوارشی جلوگیری شود. همچنین منبعی سرشار از پروبیوتیک است و باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

لاسی برای گیاهخواران منبعی غنی از پروتئین است و همچنین باعث سلامت استخوان‌ها می‌شود. این رسپی لاسی با محتویاتی ساده همچون ماست، پسته، هل سیاه، مقداری شیر و شکر با تعداد زیادی یخ به سرعت قابل تهیه است. در کنار مزایای لاسی، این رسپی برایتان مزایای پسته را نیز به ارمغان می‌آورد این میوه‌ی سبزرنگ زیبا دارای مواد مغذی و سرشار از آنتی‌اکسیدان است. این مغز برای سلامت قلب هم مفید است و در عین حال برای چشم‌ها و روده بسیار خوب است. پسته برای کسانی که به وزنشان اهمیت می‌دهند، یک افزودنی عالی برای غذا به شمار می‌رود که کالری کمی دارد. ماست و پسته در کنار هم یک رسپی سالم است. همچنین لاسی می‌تواند به عنوان صبحانه در شروع روز مصرف شود. شیرینی وشکر آن برای کودکان نیز لذت‌بخش است. بنابراین معطل نکنید و این رسپی بسیار ساده را امتحان کنید و در کنار عریزانتان از آن لذت ببرید!

 

مواد مورد نیاز

دستور تهیه

نکته: می‌توانید این لاسی را با اضافه کردن خامه هنگام هم‌زدن خامه‌ای‌تر کنید. می‌توانید به این ترکیب بادام هندی را نیز اضافه کنید. اگر می‌خواهید مزه‌ی لاسی را بیش‌تر کنید می‌توانید از گلبرگ گل رز به عنوان چاشنی استفاده کنید.

نوش جان!

منبع: سایت Times of India