کاپ کیک پسته

نویسنده:نورا افشین
تاریخ:17ام اسفند 1400
دسته بندی:کارگاه مزه,

 

این کاپ کیک‌ها که با طعم پسته است و روی آن‌ها با پنیر خامه‌ای پوشانده شده، دسری زیبا و خوش طعم است که در کنار چای نیز بسیار عالی و دل‌چسب خواهد بود.

 

مواد مورد نیاز

برای آیسینگ

دستور تهیه

1- فر را به اندازه‌ی 160 یا 180 درجه‌ی سانتی گراد گرم کنید و قالب سیلیکونی 12 سوراخه‌ی مخصوص مافین یا هر قالب مشابه دیگری که دارید را چرب کنید، سپس کمی آرد بپاشید و مقدار اضافی آن را بیرون بیاورید (یک سینی فلزی هم مناسب است، اما لازم است آن را با پوسته‌ی کاغذی مخصوص مافین بپوشانید زیرا مخلوط ممکن است بچسبد). پسته‌ها را در غذاساز بریزید و آن قدر هم بزنید تا خوب ریز شود اما چرب نشود. بقیه‌ی مواد کیک را اضافه کنید و دوباره آن را با مخلوط خامه‌ای به هم بزنید. با استفاده از 2 قاشق، هر سوراخ سینی را به اندازه‌ی ۲/۳ پر کنید، آن را در طبقه‌ی وسط فر قرار دهید سپس به مدت 15 دقیقه یا تا زمانی که سیخ یا خلال از داخل آن تمیز بیرون بیاید، بپزید. بگذارید ۱۰ دقیقه در قالب خنک شود، سپس یک چاقو دور لبه‌ی هر کیک بکشید و روی توری سیمی بچرخانید.

2- در همین حین آیسینگ کیک را درست کنید. با استفاده از همزن برقی، 3 قاشق غذاخوری پنیر خامه‌ای را با کره مخلوط کنید تا یک‌دست شود، سپس به باقی مانده‌ی پنیر خامه‌ای پودر قند را اضافه کنید. دوباره هم بزنید تا حالت کرم مانند به خود بگیرد، بعد ان را به یک کیسه‌ی لوله‌ شده‌ی که دهانه‌ی گرد کوچکی دارد، منتقل کنید و بگذارید خنک شود تا آماده‌ی مصرف شود.

3- وقتی کیک‌ها خنک شدند، روی هر کدام از آ‌ن‌ها آیسینگ را بریزید و پسته‌های خرد شده بپاشید. می‌توانید کیک‌های بدون آیسینگ را در ظرف در بسته به مدت حداکثر 3 روز نگهداری کنید و آیسینگ را به مدت 2 روز سرد کنید که این کار را می‌توانید از قبل هم انجام دهید.

 

نوش جان!

منبع:  BBC Good Food