کره‌ پسته

نویسنده:نورا افشین
تاریخ:30ام دی 1399
دسته بندی:کارگاه مزه,

کره‌ی پسته‌ی خانگی یکی از مقوی‌ترین انواع کره‌ است که از مغزها تهیه می‌شود. درست است که پسته از سایر آجیل‌ها گران‌تر است اما ارزش غذایی بالایی دارد و طعم بی‌نظیرش به امتحان کردنش می‌ارزد! پسته سرشار از پروتئین است و انرژی مورد نیازتان را در طول روز تأمین می‌کند.

این دستور تهیه را به خاطر بسپارید و بعد با هر ترکیب دلخواه و جدیدی امتحانش کنید! دارچین، وانیل، هل، زست پرتقال یا حتی شکلات تلخ آب شده. می‌توانید آن را با نان تست، هنگام صرف صبحانه یا در انواع شیرینی‌ها، تزیین کیک و… استفاده کنید.

برای نتیجه‌ی بهتر از مخلوط کنی قوی استفاده کنید. در صورت در دسترس نبودن آن غذاساز هم قابل استفاده است.

 

 

دسته: محصولات پسته

مواد مورد نیاز:

برای تهیه‌ی پسته‌های مورد نیاز برای کره‌ی پسته‌ی خود به فروشگاه پستاکو بروید.

دستور تهیه:

۱. پسته‌ها، نمک و عسل را (در صورت استفاده) داخل مخلوط کن بریزید. با کم‌ترین سرعت ترکیب را حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه مخلوط کنید تا خرد شود. سرعت را افزایش داده و حدود 3 تا 4 دقیقه مخلوط کنید تا کرم مانند و یک دست شود. در صورت لزوم قسمت هایی از آن را با کفگیر بردارید.

۲. می‌توانید از کف‌گیر پلاستیکی برای ریختن پسته در ظرفی که هوا در آن نفوذ نکند استفاده کنید و آن را در یخچال نگهداری کنید.

یادداشت

ما از پسته‌ی بو داده‌ی خشک بدون نمک استفاده کردیم. اگر ترجیح می‌دهید رنگ کره‌ی پسته سبزتر باشد، پسته‌ها را خیس کنید و به آرامی بین ورقه‌ی کاغذی حرکت دهید تا از پوستش جدا شود. اجازه دهید تا پیش از آسیاب شدن کاملا خشک و خنک شود.

نوش جان!